Family Therapy

       Magnetostymulacja 

  • Naturalne pola magnetyczne

Naturalne pola magnetyczne występują we wszechświecie od jego początków. Towarzyszyły powstawaniu pierwszych form życia. Odegrały wielką rolę w procesie ewolucji. Laureat nagrody Nobla, niemiecki fizyk, prof. Heisenberg stwierdził: "energia elektromagnetyczna jest podstawową energią, od której zależy życie organizmów". W większości zachodzących w naszym ciele procesów biorą udział siły elektromotoryczne inicjowane działaniem naturalnych pól elektromagnetycznych. Te nasze wewnętrzne siły powstają w niezwykłej harmonii z naturalnym polem magnetycznym Ziemi oraz oddziaływaniem kosmosu. Dzięki nim płynie krew w naszych żyłach, przemieszczają się jony w płynach zewnątrz i wewnątrz komórkowych, dochodzi do prawidłowego procesu przemiany materii.

  • Gdy zdrowe są komórki - zdrowe jest ciało

Organizm człowieka zbudowany jest z bilionów komórek zorganizowanych w bardzo różne systemy biofizyczne. Posiadają one zdolność odbioru i przekazywania informacji, szybkiego transportu wewnątrzkomórkowego, zdolności podejmowania reakcji i utrzymania stałości środowiska wewnętrznego, tzn. homeostazy. jest ona stanem równowagi właściwej zdrowemu organizmowi człowieka, opartej o wiele systemów, w tym o oddziaływanie pola magnetycznego na żywy organizm.

  • Trochę historii

Wielu badaczy interesowało się wpływem pola magnetycznego na organizmy żywe. Doświadczenia prowadzone są od stuleci. W starożytnym Egipcie stosowano naturalne magnesy dla zwiększenia odporności na czynniki szkodliwe, aby przedłużyć ludziom życie. Lecznicze właściwości magnesów wykorzystywał w starożytnej Grecji Aesculapidus, nauczyciel Hipokratesa, a w Rzymie Claudius Galenus. Magnesy przykładano rannym w bitwach i cierpiącym w czasach pokoju. Aż do początku lat 20-tych XIX wieku znano wyłącznie występujące w przyrodzie magnesy naturalne i dopiero eksperymenty duńskiego fizyka Hansa Christiana Oersteda zwróciły uwagę na pole magnetyczne, jakie powstaje wokół przewodnika, przez który przepływa prąd elektryczy.

  • Świat się zmienia.

Wolny od zagrożeń środowiskowych, zdrowy organizm człowieka korzystający do woli z naturalnego ziemskiego pola magnetycznego, to obraz z przeszłości. Zakłócone sztucznymi polami naturalne, ziemskie pole magnetyczne coraz słabiej wspomaga naszą życiową energię. Sztuczne pola elektromagnetyczne wytwarzane masowo przez wszechobecne urządzenia zasilane prądem elekrtycxnym osaczają nas zewsząd. W smogu elektromagnetycznym nasze komórki przestają funkcjonować normalnie. 

Dzięki postępowi techniki w ostatnich kilkudziesięciu latach nastąpił rozwój wiedzy o wpływie pól magnetycznych, zwłaszcza wielozmiennych na procesy biologiczne zachodzące w żywym organizmie. Wykazano i uzasadniono m.in. korzystny wpływ tych pól na niektóre procesy oddychania zarówno tlenowego, jak i beztlenowego. Stwierdzono także, że pola magnetyczne, poprzez zwiększenie wydzielania endogennych opiatów działają przeciwbólowo. W 1996 roku pojawiło się na naszym rynku urządzenie o nazwie MRS 2000 - Viofor, którego wpływ na profilaktykę zdrowotną jest bardzo korzystny.Dziś pracujemy na nowej wersji Viofor JPS-2000

 

 

 

Viofor jego oddziaływanie na organizm?

Viofor jest urządzeniem wykorzystującym do magnetostymulacji słabe wolnozmienne pole magnetyczne. Celem magnetostymlacji jest wspomaganie fizjologicznego funkcjonowania organizmu. Stymulacja naturalnych procesów życiowych składową magnetyczną pola elektromagnetycznego ułatwia utrzymanie stanu homeostazy w warunkach zmian środowiska, jakie niesie z sobą rozwój cywilizacji. Działania w zakresie profilaktyki zdrowotnej, dotyczące każdego z nas, wynikają z konieczności zmniejszania skutków skażenia środowiska naturalnego, niezdrowego trybu życia i modelu odżywiania, które są główną przyczyną przewlekłych chorób cywilizacyjnych.

Odpowiednio zastosowana magnetostymulacja jest uznaną przez medycynę metodą wspomagania leczenia wielu schorzeń zarówno typu urazowego jak i przewlekłych. Płyny ustrojowe to znaczy krew limfa i płyn międzykomórkowy są przewodnikami o jonowym charakterze przewodnictwa elektrycznego. Zastosowany w urządzeniu Viofor nowy system absorpcji zmiennego pola magnetycznego wykorzystuje równocześnie efekty magnetomechaniczny i elektrodynamiczny z jonowym rezonansem cyklotronowym. Rezultat ten osiągnięto przez odpowiedni dobór dwóch różnych sygnałów magnetycznych oraz ich wzajemnych kombinacji. Uzyskano dzięki temu efektywniejszy transport jonowy w błonach komórkowych i błonach struktur wewnątrzkomórkowych w stosunku do dotychczas znanych metod magnetostymulacji.

Wskazania medyczne i profilaktyczne do stosowania aparatu Viofor JPS 2000

Aparat Viofor JPS może być stosowany w domowej profilaktyce, w gabinetach lekarskich, fizykoterapeutycznych, w leczeniu domowym chorych, w medycynie sportowej, oraz weterynari.

Wyniki badan klinicznych dotyczące stosowania magnetostymulacji wskazują, iż urządzenie Viofor JPS wytwarza pole magnetyczne, wywierające skuteczne działanie w podanych niżej stanach chorobowych.

Działanie przeciwbólowe
Zmiany zwyrodnieniowe układu kostno-stawowego kończyn górnych i dolnych.
Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, reumatoidalne zapalenie stawów.
Dolegliwości bólowe w zakresie tkanek miękkich spowodowane reumatyzmem, pozastawowym stanami pourazowymi tkanek miękkich.
Bóle migrenowe.

Działanie regeneracyjne
Upośledzenie gojenia układu kostnego ( złamania, zwichnięcia).
Upośledzenie gojenia tkanek miękkich (rany).

Działanie poprawiające krążenie obwodowe
Upośledzenie przepływu miejscowego w kończynach.
Przyspieszenie wchłaniania krwiaków.
Zmniejszenie obrzęku limfatycznego.

Działanie zmniejszające dług tlenowy poprzez wpływ
na procesy tlenowego oddychania tkankowego.
procesy beztlenowego oddychania tkankowego.

Nerwice i stany zwiększonego napięcia układu współczulnego

Stany stresowe

Choroby metaboliczne

Przeciwwskazania: ciąża, implanty elekrtoniczne .     

 Dodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2019 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl