Family Therapy

MAGNETOTERAPIA

 

Lecznicze działanie pulsującego pola magnetycznego o niskiej częstotliwości (PPMN) i właściwości magnetoterapii

Zmiany biologiczne w tkankach powstające pod wpływem działania pulsującego pola magnetycznego o niskiej częstotliwości można z powodzeniem wykorzystać w leczeniu całego szeregu dolegliwości zdrowotnych. Podstawowe efekty stosowania pola magnetycznego polegają na działaniu:

  • przeciwbólowym (analgetycznym),
  • miorelaksacyjnym (rozluźniającym mięśnie gładkie),
  • przeciwobrzękowym,
  • wazodylatacyjnym (rozszerzającym naczynia krwionośne),
  • detoksykacyjnym (usuwaniu produktów przemiany materii) i przyspieszającym metabolizm,
  • gojącym i regenerującym, przeciwzaplanym i przeciwreumatycznym.

Krótki opis poszczególnych efektów stosowania magnetoterapii marki Biomag

Przeciwbólowy (analgetyczny) efekt stosowania magnetoterapii

Pulsacyjna magnetoterapia o niskiej częstotliwości dzięki indukcji warunkuje powstawanie prądu we włóknach nerwowych, co hamuje przepływ wrażeń bólowych z miejsca bólu przez rdzeń kręgowy do ośrodków mózgowych, a w następstwie tego i niektórych innych mechanizmów (zwiększonego wytwarzania endorfin, stłumienia zapalenia, obrzęku i rozluźnienia mięśni) dochodzi do złagodzenia bólu. Zwiększona produkcja endorfin i regulacja przejścia jonów wapnia przez błonę komórkową przyczynia się również do wazodylatacji, działania przeciwbólowego i uspokojenia. Po aplikacji pulsacyjnej magnetoterapii o niskiej częstotliwości wykazano zwiększoną aktywność dehydrogenazy mleczanowej w eksponowanych mięśniach (sprawia, że następuje rozkład kwasu mlekowego, który drażni receptory komórek nerwowych wywołując ból). Szczególnie korzystne działanie przeciwbólowe wykazały aparaty Biomag® w zespołach bólowych korzeniowych radikularnych) i pseudokorzeniowych – rwa kulszowa, ucisk nerwów z różnych przyczyn). Działanie przeciwbólowe jest podstawowym efektem, dla którego u większości osób stosuje się magnetoterapię. Jest ona szeroko stosowana w wielu chorobach zwyrodnieniowych aparatu ruchu, w stanach pourazowych i pooperacyjnych.

Miorelaksacyjny (rozluźniający mięśnie gładkie) efekt działania magnetoterapii

Działanie rozluźniające mięśnie – rozluźnienie mięśni szkieletowych i zmniejszenie napięcia mięśniowego. Poprzez działanie magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości firmy Biomag przyspiesza się usuwanie kwaśnych metabolitów (poprzez poprawę perfuzji, zwiększoną aktywność dyhydrogenazy mleczanowej) wywołujących bolesne podrażnienie w mięśniach i w miejscach przewlekłego zapalenia. W ten sposób spada natężenie bólu i następuje rozluźnienie bolesnych skurczy mięśniowych. Ponadto wykazano istotne zahamowanie przewodzenia nerwowego w kończynach dolnych u sportowców – to zjawisko odgrywa również rolę w rozluźnieniu mięśni. Działanie miorelaksacyjne aparatów marki Biomag® na mięśnie pleców (mięśnie okołokręgosłupowe poprzecznie prążkowane otaczające kręgosłup) łagodzi szereg zaburzeń, np. sztywność odcinka szyjnego kręgosłupa, bóle głowy, zawroty głowy, niedosłuch, ograniczoną ruchomość, bóle promieniujące do kończyn itp. Efekt miorelaksacyjny na mięśnie gładkie przynosi ulgę w kolkach, a relaksacja mięśni szkieletowych stanowi niezbędny warunek podczas leczenia wszystkich dolegliwości bólowych aparatu ruchu.

Przeciwobrzękowy efekt działania magnetoterapii

Przyspieszenie przemiany materii po aplikacji magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag umożliwi szybsze wchłanianie się obrzęków, a w danym obszarze dochodzi jednocześnie do znacznego działania przeciwzapalnego i przeciwbólowego. Aplikatory urządzenia Biomag® umieszcza się na chorym obszarze (np. przy zwichniętej kostce) i po powtarzalnych 30-45-minutowych stymulacjach można osiągnąć wyraźne ustąpienie obrzęku i bólu. Działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne przynosi dobre efekty również w przypadku nieżytu górnych dróg oddechowych, zapaleniach zatok, zapaleniach dziąseł i w katarach siennych.

Wazodylatacyjny (poprawiający ukrwienie) efekt działania magnetoterapii

Magnetoterapia wpływa na polaryzację czerwonych krwinek poprzez ładunek dodatni. Działa przeciwko łączeniu się krwinek w podłużne pakiety, tzw. rulony, powoduje ich ponowne rozproszenie, dzięki czemu zwiększa powierzchnię zdolną do wiązania i przenoszenia tlenu. Krew, która przepływa przez wytworzone pole magnetyczne, wykazuje większą zdolność wiązania tlenu (lepiej się utlenuje). Polaryzacja krwinek wpływa na napięcie mięśniowe naczyń, tętnic i naczyń włosowatych – dochodzi do ich rozszerzenia (wazodylatacji), a to prowadzi do lepszego zaopatrywania tkanek w utlenowaną krew i substancje odżywcze oraz szybszego odprowadzania substancji toksycznych poza komórki. Wyraźnie wzrasta ciśnienie parcjalne tlenu. Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości korzystnie wpływa na plastyczność krwinek. Elastyczniejsze krwinki lepiej dostosowują się do „przeszkód” w układzie naczyniowym. Pod wpływem pola magnetycznego spada jednocześnie ryzyko tworzenia się skrzepów (skrzeplin). Ponadto poprzez działanie magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości dochodzi do aktywacji układu parasympatycznego i do odpływu jonów Ca2, co prowadzi także do rozluźnienia mięśni naczyń (zwłaszcza zwieraczy naczyń przedwłosowatych) i do następnej wazodylatacji. To wszystko wpływa na harmonizację pracy serca, krążenia i ciśnienia krwi. ). Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag sprawdza się w chorobie niedokrwiennej serca a niedokrwistości kończyn dolnych i górnych, w niegojących się wrzodach bercowych oraz wszystkich zaburzeń ukrwienia. Nie dochodzi do rekanalizacji już zamkniętych naczyń, ale znacznie rozszerzają się oboczne naczynia krwionośne w skórze i w tkance mięśniowej. Efekt wazodylatacyjny jest konieczny we wszystkich zaburzeniach układu naczyniowego, gdzie doszło do utrudnionego przepływu utlenowanej krwi, tzn. w przypadku zaburzeń niedokrwiennych kończyn, serca i mózgu. Zwiększone zaopatrzenie w tlen wspomaga gojenie i poprawę funkcji tkanek oraz narządów i jednocześnie działa przeciwzapalnie.

Detoksykacyjny (oczyszczający) efekt działania magnetoterapii

Aplikacje magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości wpływają na intensywność przemiany materii. Pulsacyjne pole magnetyczne niskiej częstotliwości przenika równomiernie przez eksponowaną tkankę, tzn. do każdej komórki, i wywołuje tu słabe prądy elektryczne. Dochodzi do zmian powierzchownych możliwości komórek, zmian przepuszczalności błon komórkowych, zwiększenia ukrwienia, utlenowania, podaży substancji odżywczych i lepszego usuwania zbędnych produktów przemiany materii z eksponowanych tkanek, co stanowi podstawowy element każdego procesu powrotu do zdrowia. Szybsza przemiana materii, usunięcie i detoksykacja zbędnych produktów przemiany materii to początek wszystkich procesów gojenia i regeneracji. Przykładem może być ekspozycja obszaru wątroby przy użyciu aparatu do magnetoterapie Biomag®, która mobilizuje działanie wątroby wątroby i przyspiesza oraz poprawia efektywność procesów detoksykacyjnych w całym organizmie. Efekty miejscowe można osiągnąć poprzez przyłożenie aplikatora na problematyczny obszar – mięsień, staw, kręgosłup itp. Poprzez zastosowanie małego aplikatora można osiągnąć dzięki większej indukcji silniejsze działanie miejscowe, stosując aplikator z większą powierzchnią aplikacyjną poprzez niższą indukcję na całe ciało osiąga się lepsze korzystne działanie metaboliczne. To działanie przyniesie pozytywne rezultaty w wielu chorobach i stanach, np. w chorobach metabolicznych takich jak cukrzyca a dna moczanowa,  w regeneracji tkanek po przebytych zakażeniach – zapalenie wątroby, mononukleoza, toksyczne uszkodzenie tkanek), ale również w przypadku wyprysku i alergii.

Przyspieszenie procesu gojenia i regeneracji dzięki magnetoterapii

Udowodniono przyspieszenie gojenia i regeneracji po aplikacjach magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości w przypadku kości i tkanek miękkich. Wyjaśnieniem jest niespecyficzne podrażnienie błony cytoplazmatycznej, gdzie dochodzi do aktywacji łańcucha metabolicznego, którego kluczowym punktem jest zmiana proporcji cAMP/cGMP, a ponadto zwiększenie aktywacji osteoklasów w przypadku gojenia kości. Magnetoterapia istotnie przyspiesza gojenie, aktywuje tworzenie nowej tkanki (szybka odbudowa tkanki kostnej i mineralizacja) oraz prowadzi do zwiększenia wrażliwości na parathormon. Dlatego jest wykorzystywana do przyspieszenia gojenia złamań, pseudoartroz (stawów rzekomych), do wzmocnienia poluzowanych i bolesnych endoprotez. Pod wpływem magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości zwiększa się stężenie proteoglikanów w chrząstce do 22% (wg doktora Chvojky), co pozwala na gojenie i regenerację chrząstki, która w innych przypadkach trudno i w ograniczonym stopniu poddaje się leczeniu. Przyspieszenie gojenia wykazano nie tylko dla kości, ale również dla tkanek miękkich. Aparaty marki Biomag mają korzystny wpływ na zapalenia jałowe (choroby reumatyczne) oraz zapalenia spowodowane przez drobnoustroje, a także ich gojenie. Indukują zwiększoną aktywność fagocytarną, w tym produkcję nadtlenku, który zwalcza florę drobnoustrojów, ale może być także źródłem przejściowego pogorszenia się stanu, np. stanów reumatycznych w trakcie pierwszych aplikacji. Następująca aktywacja dysmutazy ponadtlenkowej prowadzi do uspokojenia i pojawienia się zmian o charakterze gojącym. Zwłaszcza dobre wyniki osiąga się w zespołach korzeniowych (radikularnych) i pseudokorzeniowych (rwa kulszowa, ucisk nerwów z różnych przyczyn). Działanie gojące i regeneracyjne stanowi sumę innych efektów częściowych i wspiera naturalną zdolność organizmu do gojenia i regeneracji.

Biomag urządzenie medyczne do magnetoterapii pracujące w gabinetach rehabilitacyjnuch 30 krajów świata i naszych domach.

Jak żyć zdrowo w niezdrowym świecie...

WSKAZANIA DO MAGNETOTERAPII:

 

Pulsacyjne Pole Magnetyczne Niskich Częstotliwości: badania kliniczne

Skuteczność leczenia aparaturą Biomag przekracza 77%

W badaniach prowadzonych w latach 2012-2013, na grupie 1266. pacjentów i 12. aplikacjach na każdego z nich, skuteczność terapii Pulsacyjnym Polem Magnetycznym Niskich Częstotliwości określono na przeszło 77%.

Wiadomo również, że im więcej aplikacji, tym większa skuteczność terapii.

Jak pokazują statystyki, najczęstszą przyczyną podjęcia terapii z wykorzystaniem urządzeń Biomag są bóle stawów (ilustruje to wykres).

Magnetoterapie Biomag leczy i pomaga przy wielu problemach zdrowotnych

 Dodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2019 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl